برنده جشنواره دانش‌آموزی سینا: «تولد در ۷۰ سالگی» را بر اساس بخشنامه آیین سرزمین من انتخاب کردم

alt

دانش‌آموز مدرسه دخترانه سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر انتخاب موضوع تولد در ۷۰ سالگی جشنواره سینا را نشئت‌گرفته از بخشنامه آیین سرزمین من عنوان کرد.

 

درسا ذوالفقاری دانش‌آموز پایه ششم مدرسه دخترانه هوشمند سمای قائم‌شهر در جشنواره ملی دانش‌آموزی سینا که با حضور ۵ هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار شد با ارائه موضوع تولد در ۷۰ سالگی از بین هزار و ۳۰۰ شرکت‌کننده در بخش سمینار علمی رتبه نخست کشوری این دوره از جشنواره را از آن خود کرد.

 

ذوالفقاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در قائم‌شهر اظهار کرد: مفتخر هستم که به‌عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ سما سهم کوچکی در موفقیت و افتخارآفرینی این مجموعه داشته‌ام.

 

وی انتخاب موضوع تولد در ۷۰ سالگی را نشئت‌گرفته از بخشنامه (آیین سرزمین من) که چند سال اخیر از سوی سازمان سما ارائه می‌شود و بر آن تأکید دارد، عنوان کرد و گفت: در طول سال تحصیلی جاری بارها شاهد بودم که یکی از دغدغه‌های معلمم در طول تدریس و ارتباط با دانش‌آموزان در هر گروه سنی آشنایی بیشتر آنان با فرهنگ، آداب بومی و ‌لمس‌کردن این موضوع برای آنان بوده که موجب شد ترغیب شوم روی آن موضوع کار کنم.

 

رتبه نخست کشوری جشنواره دانش‌آموزی سینا افزود: برخلاف نظر خیلی‌ها که دوست دارند حتماً یک موضوع سنگین فیزیک یا شیمی را انتخاب کنند با مشورت معلم و مدیر به این نتیجه رسیدیم که یک موضوع اجتماعی، فرهنگی و انگیزشی را انتخاب کنیم که قابل‌لمس‌ و تأثیرگذار برای این گروه سنی باشد.

 

ذوالفقاری ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم در جامعه احساس کردیم ایجاد امید و انگیزه در هر گروه سنی نیاز امروز کشور و مردم است که تصمیم گرفتیم با معرفی و شناساندن فردی موفق از دیار علویان استان مازندران موضوعی را انتخاب کنیم که با راهنمایی‌های معلم، مدیر و مشورت خانواده، موضوع خانم مکرمه قنبری بانویی که در سن ۶۷ سالگی به خاطر نقاشی‌هایش به شهرت رسیده را انتخاب کردم.

 

دانش‌آموز سمای قائم‌شهر روند چگونگی تحقیق خود را این‌گونه بیان‌کرد: پس از ثبت‌نام در جشنواره توسط خانم مدیر و با حمایت‌های سید‌ابراهیم بابایی معاون سمای قائم‌شهر، تحقیق و جمع‌آوری مطالب را آغاز کردیم و برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر و پیداکردن رمزهای موفقیت که شاید در هیچ جا نوشته‌ نشده‌ بود، چندبار به‌اتفاق معلم به منزل شخصی بانوی مکرمه قنبری در دریکنده بابل رفتیم و با فرزند وی ساعت‌ها صحبت کردیم تا توانستیم با اطمینان به این جمع‌بندی برسیم که در ۷۰ سالگی هم می‌شود، متولد شد.