ولی‌پور مطرح کرد: چاپ ۴۰۰ مقاله علمی در حوزه نساجی توسط دانشگاه آزاد قائم‌شهر

alt

معاون علمی دانشگاه آزاد قائم‌شهر گفت: از سال ۱۳۷۵ تاکنون در رشته‌های نساجی و پوشاک ۴۰۰ مقاله علمی در نشریات مختلف داخلی و خارجی توسط این دانشگاه چاپ شده است.


پیمان ولی‌پور در حاشیه دومین جشنواره مد و لباس استان مازندران و نود و‌ چهارمین جشنواره فجر کشوری که از ۲۸ فروردین تا یکم اردیبهشت ۹۸ در ساری به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در حال برگزاری است در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در قائم‌شهر اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره پویایی و باروری دستاوردهای هنرمندان ایرانی در بخش مانتو اجتماع با معیار اسلامی و کارهای ویژه اکسسوری مانند کلاه، کیف، شال‌گردن، روسری، کفش، ساک‌دستی، چمدان، رومیزی، روتختی و آثار صنایع‌دستی ایران‌زمین است که در استان‌ها و شهرهای خاص کشور به‌عنوان گران‌بهاترین میراث گذشتگان این مرزوبوم عرضه می‌شود.


رئیس انجمن نساجی پوشاک و چرم استان مازندران ادامه داد: این جشنواره سالانه میزبان برپایی غرفه‌های محصولات پوشاکی دانشگاه‌ها و مؤسسات، مجری دوره‌های طراحی لباس و پوشاک استان مازندران و حتی غرفه‌های شخصی هنرمندان علاقه‌مند صاحب برند است.


معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برپایی چنین جشنواره‌هایی را موجب ارتباط صنعتگران، هنرمندان، دانشجویان این رشته مهم و کاربردی و مسئولان انجمن‌ها و ارگان‌ها و اداره‌های مرتبط عنوان کرد.


ولی‌پور افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر که از سال ۱۳۷۵ مجری رشته‌های نساجی و پوشاک کشور از مقطع کاردانی تا دکتری است با بیش از ۴۰۰ مقاله علمی چاپ‌شده در مجله‌های علمی و پژوهشی داخلی و خارجی و ISI و کنفرانس‌های داخلی و خارجی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های مجری این رشته در شمال کشور از خراسان تا آذربایجان است.


معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با بیان این نکته که واحد قائم‌شهر بیش از ۷۰۰ دانش‌آموخته در رشته‌های نساجی، پوشاک و طراحی لباس دارد، گفت: این واحد اکنون با شرکت در جشنواره‌ها عنوان‌های آثار فاخر و غرفه برتر زیادی را کسب کرده که نشان از درایت استادان و ذکاوت و تلاش اثرگذار دانشجویان و دانش‌آموختگان این رشته در صنعت نساجی، مد و پوشاک کشور است.


دبیر کمیته علمی کنفرانس نساجی، پوشاک و مد کشور از برگزاری کنفرانس ملی نساجی پوشاک و مد و چهارمین همایش منطق‌هایی نساجی و پوشاک که ۱۱ اردیبهشت ۹۸ در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر در سه بخش مقاله، کارگاه آموزشی و مسابقه طراحی لباس که با حضور همه علاقه‌مندان از سراسر کشور است، خبر داد.


وی حضور مسئولان استانی و‌ کشوری، صنعتگران، هنرمندان، استادان، دانش‌آموختگان و دانشجویان را در این روز بیانگر توانمندی‌های ایران اسلامی در این صنعت ملی و کهن دانست.


انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۱۰۳/