سرپرست واحد قائم شهر: دانشجو باید در مسائل سیاسی کشور حضور داشته باشد

alt

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر گفت: پیام 16 آذر سال 32 این است که دانشجو باید سیاسی باشد و در متن مسائل سیاسی کشور حضور پررنگ داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی واحدقائم شهر، دکتر سید حسین ابراهیمیان به عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه قائم شهر به مناسبت 16 آذر با تبریک هفته وحدت و روز دانشجو با بر شمردن خصوصیات اخلاقی دانشجویان سال 32 که موجب شد این اتفاق بزرگ رخ دهد گفت: یکی از مهمترین آرمان های آنان مبارزه با استکبار و عدالت خواهی و مبارزه با استبداد داخلی بود و این آرمانها همچنان ادامه دارد.

سرپرست واحد قایم شهر ادامه داد: انتخاب دکتر ولایتی توسط رهبر معظم انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی نقطه عطفی در تاریخ این دانشگاه است که در آینده خود را نشان خواهد داد.

ابراهیمیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قایم شهر را یک برند و امتیاز بزرگ برای شهرستان معرفی کرد و گفت: این واحد دانشگاهی با همت و تلاش مسئولان، استادان و کارکنان توانسته است رتبه 13 کل کشور در سازمان ics در بین دانشگاه ها و رتبه اول جذب دانشجو در همه مقاطع تحصیلی در شمال کشور را کسب کند.

رضا رحمانی از دانشجویان بسیجی واحد قائم شهر هم در نمازجمعه در خصوص اهداف تشکل های دانشجویی از منظر مقام معظم رهبری مطالبی بیان کرد.

وی حضور جسمانی و فکری در صحنه های مختلف کشور را یکی از مهمترین وظایف دانشجویان عنوان کرد و گفت: دانشجویان باید دوست و دشمن خود را بشناسند و بهنگام مواضع خود را در قبال همه مسائل کشور بیان کنند.

رحمانی تبیین و مسائل و گفتمان سازی، افزایش و آگاهی سیاسی و دینی، صریح بودن و تقیه نکردن در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی، تشکیل جبهه واحد ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی و استکباری را از دیگر وظایف تشکل های دانشجویی دانست.