آیت‌الله معلمی تأکید کرد: لزوم الگوگرفتن از شهید مطهری برای شناخت بهتر ارزش‌های دینی چاپ

alt

امام‌جمعه قائم‌شهر گفت: باید با الگوگرفتن از استاد شهید مطهری و ارزش‌های دینی و اسلامی به‌سمت جلو حرکت کنیم و در کنار آموزش و تألیف، حقایق دین را بهتر بشناسیم.


به گزارش روابط عمومی قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی صبح امروز در آیین نکوداشت مقام استاد که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برگزار شد با قدردانی از استادان و معلمان، استاد شهید مرتضی مطهری را یک استاد نمونه جامعه اسلامی ایرانی معرفی و اظهار کرد: به فرموده امام(ره)، شهید مطهری یک انسان کامل در مسئله فقهی، فلسفی و یک فیلسوف بود که در کنار همه اینها از مسائل کلامی بسیار مطلع بود و تبحر داشت.


وی با بیان اینکه بعضی افراد با دانش کم خود باورهای دینی مردم را تخریب می‌کنند، گفت: باورهای دینی را تخریب‌کردن هنر نیست، هنر آن است که در دانشگاه‌ها و مجامع علمی پروژه جدید و نوآوری برای بروز استعداد و شکوفایی نسل جوان جامعه ارائه شود.


نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری خطاب به استادان گفت: شما باید از ظرفیت علمی محکم و مناسبی برخوردار باشید تا شاگردان و جوانان از آن بهره خوبی ببرند و برای آبادانی کشور از آن استفاده کنند.


معلمی عنوان کرد: باید با الگوگرفتن از استاد شهید مطهری و ارزش‌های دینی و اسلامی، به‌سمت جلو حرکت کنیم و در کنار آموزش و تألیف، حقایق دین را بهتر بشناسیم.


امام‌جمعه قائم‌شهر با تأکید بر تربیت جوانان در فضای آموزشی مدرسه تا دانشگاه، به سوره‌های جمعه و مائده که خداوند در آنها درباره تربیت بشر گفته است، اشاره و بیان کرد: انبیای الهی برای تربیت بشریت آمدند، جوانان ما طینت پاکی دارند و استادان و معلمان نیز وظیفه دارند در تربیت دانش‌آموزان و دانشجویان تلاش کنند.


معلمی به رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: مسئولان توجه جدی‌تری برای تبیین اصل مسئله حجاب در محیط دانشگاه‌ها داشته باشند.


وی از اقشار تحصیلکرده جامعه اعم از استادان، معلمان، دانشجویان و ... که از دیگر اقشار جامعه تأثیرگذارتر هستند، خواست تا با تلاش و همت خود به اهداف بلند امام(ره) و مقام معظم رهبری دسترسی یابیم.


میرامید هادیانی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر نیز با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری این روز را به تمام استادان و معلمان تبریک گفت.


به گزارش آنا، آیین نکوداشت مقام استاد و سی‌و‌ششمین سالروز تأسیس واحد قائم‌شهر با حضور امام جمعه شهرستان قائم‌شهر، عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی، سید علی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی، حسین منصوریان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، محمد صالحی رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، میرامید هادیانی سرپرست واحد قائم‌شهر و استادان و کارکنان واحد قائم‌شهر برگزار شد.


انتهای پیام/۴۱۰۳/

http://ana.ir/i/377843

برچسب‌ها