در گفتگو با آنا عنوان شد؛ راز موفقیت جوان ایرانی تسلیم‌نشدن و تلاش‌ در زمینه‌های تخصصی چاپ

alt

دانشجوی جوان و موفق دانشگاه آزاد اسلامی راز موفقیت جوان ایرانی را تسلیم‌نشدن و تلاش‌کردن در زمینه‌های تخصصی دانست.

 

سیدرضی وصالی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در قائم‌شهر در تشریح موفقیت‌های خود اظهار کرد: از سال ۸۸ در حوزه رباتیک و الکترونیک فعالیت‌های گسترده‌ای مانند تدریس در مراکز و آموزشگاه‌ها و شرکت و داوری در مسابقات متعدد داشته‌ام و پس از ورود به دانشگاه و آشنایی با مهدی کاظمی، دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر، زمینه همکاری‌مان شکل گرفت و فعالیت‌مان دامنه گسترده‌ای پیدا کرد.

 

وی ادامه داد: با همکاری کاظمی و چند تن از دوستان دیگر تیم رباتیک تشکیل داده و با حمایت‌های دانشگاه در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی ایران - فیراکاپ ۲۰۱۹ حضور پیدا کردیم و از بین تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ Robosot race در اسفند ۱۳۹۷ رتبه نخست این دوره از مسابقات از آن تیم ما شد که حاصل تلاش تیم کسب سهیمه جهانی مسابقات رباتیک کره جنوبی ۲۰۱۹ شد.

 

دانشجوی جوان و موفق مهندسی برق و عضو تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با بیان اینکه جوانان ایرانی توانایی انجام هر کاری را دارند، عنوان کرد که به‌منظور حضور پرقدرت در مسابقات جهانی۲۰۱۹ کره جنوبی و کسب رتبه شایسته برای کشورم تلاش می‌کنم.

 

وصالی از تشویق و همراهی سرپرست واحد قائم‌شهر قدردانی و چشم‌انداز تیم رباتیک دانشگاه را علاوه بر عملی ساختن علاقه و خلاقیت‌های خود، توان رباتیکی کشور عنوان کرد و گفت: بچه‌های گروه رباتیک توانسته‌اند با تلاش و اراده در زمینه هوش مصنوعی و با کمک و حمایت‌های دانشگاه در سطح جهانی شناخته شوند.

 

عضو تیم رباتیک واحد قائم‌شهر راز موفقیت خود را در طول دوران دانشجویی تحقیق و پژوهش در رشته تخصصی خود بیان کرد و افزود: با فراهم‌کردن شرایط برای خودم توانستم در مسابقات مختلفی شرکت و تجارب بسیاری کسب کنم و کسب این تجارب باعث ایجاد فضای گسترده‌ای برای همکاری با افراد مختلف در زمینه‌های کاری جدید شده است.

 

وی که به مناسبت روز جوان با آنا گفتگو می‌کرد، خطاب به جوانان و دانشجویان ادامه داد: راز موفقیت جوان ایرانی تسلیم‌نشدن و تلاش‌کردن در زمینه‌های که در آن تخصص دارد، است. با توجه به شرایط کشور در بحث تحریم‌ها و فشارهای کشورهای دیگر, جوانان ایرانی نباید تسلیم شده و تا می‌توانند تلاش کنند تا در زمینه‌های مختلف از جمله ساخت، تولید و پژوهش خودکفا شویم و کمترین وابستگی را به دیگر کشورها داشته باشیم.

 

وصالی با بیان اینکه امروزه سکان حرکتی و پیشرفت هر کشوری در دست جوانان آن کشور است، فراهم‌کردن فضای کاری برای دانشجویان ازجمله فراهم‌کردن محیط‌های آزمایشگاهی و پژوهشی برای فعالیت دانشجویان را ازجمله اقدامات مسئولان دانشگاه برای پیشرفت جوانان بیان کرد.

 

دانشجوی موفق واحد قائم‌شهر برای بهبود وضعیت کسب و کار پژوهشی دانشجویان خواستار استفاده از ظرفیت دانشگاه شد و گفت: دانشگاه ظرفیت‌های فراوانی برای رشد و پرورش استعداد دانشجویان داراست که می‌تواند پل ارتباطی بین دانشجویان مستعد و دانشگاه را فراهم کند و این امر جز با حمایت خاص مسئولان دانشگاه میسر نمی‌شود.

 

 

وی گفت: تیم رباتیک دانشگاه تمرینات خود را برای آماده‌سازی به‌منظور اعزام به مسابقات کره جنوبی که مرداد سال جاری برگزار می‌شود، آغاز کرده است تا بتواند با حضور قدرتمند خود افتخاری دیگر برای کشور ایران و شهرستان قائم‌شهر کسب کند.

 

دانشجوی جوان و موفق دانشگاه آزاد اسلامی، فراهم کردن فضایی مناسب برای آشنایی دانشجویان دیگر و آغاز فعالیت آنان در راستای یادگیری این مباحث و برگزاری دوره‌های متنوعی از طریق دانشگاه را از برنامه‌های تیم رباتیک دانشگاه بیان کرد.

 

 

 

وصالی از جمله فعالیت‌های خود در زمینه کسب و کار را ایجاد یک خبرگزاری تخصصی رباتیکی به نام «روبوخبر» عنوان کرد و گفت: از دی سال ۱۳۹۷ به اتفاق دانشجویان مختلف در قالب چند تیم از جمله تیم تولید محتوا و ترجمه، تیم پشتیبانی، تیم فنی اپلیکیشن اندروید و IOS، تیم طراحی و گرافیک در کنار هم مشغول به فعالیت هستیم.

 

به گزارش آنا، وصالی مقام چهارم لیگ مسیریاب ویژه در مسابقات دانشگاه امیرکبیر ۲۰۰۹، مقام سوم اختراعات و ابتکارات جشنواره خوارزمی در سال ۱۳۸۹، مقام اول در ایده‌های برتر استارت‌آپ گرایند بابلسر در سال ۱۳۹۴، مقام اول در لیگ مسیریاب آزاد مسابقات کشوری رباتیک شهرداری ساری در سال ۱۳۹۴، مقام اول در لیگ مسیریاب آزاد در مسابقات روبوکاپ استانی شهرستان آمل در سال ۱۳۹۴، مقام چهارم لیگ مین‌یاب دستی مسابقات ربوکاپ آزاد ایران در سال ۱۳۹۵، مقام اول در لیگ مسیریاب آزاد در مسابقات رباتیک استانی دانشکده علامه حسن‌زاده آملی سال ۱۳۹۵، مقام طرح برگزیده نخستین دوره مسابقات ملی ساخت سامانه دوش پرتاب دانشگاه صنعتی مالک اشتر – اصفهان در سال ۱۳۹۶ ، مقام دوم لیگ جنگجو ۳۰ کیلوگرم در حرفه‌ای‌ترین مسابقات ربات‌های جنگجوی ایران – روبو اسکیل ۲۰۱۸، مقام اول در لیگ مین‌یاب هوشمند سایز کوچک در سیزدهمین دوره از مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران – Iran Open ۲۰۱۷، مقام اول لیگ Robosot Race و کسب سهمیه جهانی کره جنوبی ۲۰۱۹ در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیراکاپ آزاد ایران ۲۰۱۹ را در کارنامه علمی – پژوهشی خود دارد.

 

وصالی

داور نخستین دوره مسابقات رباتیک استانی مجمتع رباتیک آروین قائم‌شهر، داور لیگ مسیریاب آزاد یازدهمین دوره مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، داور لیگ فوتبالیست پیشرفته – ابتدایی در دهمین دوره مسابقات خلاقیت‌های علمی پژوهشی لکوکاپ، دبیر برگزاری لیگ فوتبالیست دانش‌آموزی دوازدهمین دوره مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در سال های ۱۳۹۵ ، ۱۳۹۶ ، ۱۳۹۸،سرداور و داور لیگ مسیریاب دانش‌آموزی ششمین دوره مسابقات پژوهشی سلام کاپ – تهران، داور بخش ماشین گلدبرگ در هفتمین دوره مسابقات پژوهشی سلام کاپ، داور دانش‌آموزی بخش برق و الکترونیک جشنواره ملی ایده و اختراع «یک ایده، یک دنیا» داور لیگ ماشین گلدبرگ در چهارمین جشنواره ملی دانش‌آموزی «مدکاپ»، داور لیگ ماشین گلدبرگ در هشتمین دوره مسابقات پژوهشی سلام کاپ از دیگر فعالیت‌ها و افتخارات کارنامه علمی – پژوهشی این دانشجو و جوان موفق است.

 

انتهای پیام/۴۰۶۲/