در قائم‌شهر انجام شد؛ توانمندسازی مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها چاپ

alt

دوره توانمندسازی مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان مازندران با حضور مسئول ناحیه بسیج دانشجویی مازندران در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد قائم‌شهر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی واحد قائم‌شهر، صبح امروز به مناسبت سی و یکمین سالروز تأسیس بسیج دانشجویی، دوره توانمندسازی مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان مازندران با حضور حسین محمدرضایی جانشین فرماندهی سپاه کربلا مازندران، اسماعیل ابراهیم‌نژاد جانشین سپاه ناحیه قائم‌شهر، سیدامیر سادات‌کرمی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی مازندران در سالن اجتماعات واحد قائم‌شهر برگزار شد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر در این مراسم با تأکید بر فرمایش‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری فراگیری سبک زندگی بسیجی را یکی از ضروری‌ترین مباحثی که یک دانشجوی بسیجی باید آن را یاد بگیرد، دانست.


حجت‌الاسلام سیدحسین ابراهیمیان گفت: انسان‌های زیادی هستند که دنبال نام و نشان نیستند اما قانون طبیعت اقتضاء می‌کند که با اسم و رسم‌ترین انسان‌های تاریخ خودشان بشوند مانند شهید محسن ححجی که دنیا امروز او را می‌شناسد.


رئیس واحد قائم‌شهر شهرت را یکی از بزرگ‌ترین آفت‌های یک انسان، و بی‌نشانی را یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های یک انسان از سوی خداوند عنوان کرد و گفت: جاودانه شدن انسان‌های بی‌نام‌ونشان و به ذلت کشیده‌شدن انسان‌های قدرتمند و دارای شهرت یکی از درس‌های بزرگ واقعه عاشورا است که باید یاد بگیریم.


ابراهیمیان سبک و بی‌تکلف زندگی کردن را دومین سبک زندگی بسیجی بیان کرد و گفت: بسیجیان ما باید مانند شهدا و رزمندگان؛ الگوی راحتی، بی‌تکلفی و بی‌تشریفاتی در جامعه باشند.


سیدامیر سادات‌کرمی مسئول بسیج دانشجویی استان مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد: امام خمینی(ره) برای اینکه به تحول برسند انقلاب کردند و برای حفظ انقلاب آن را بر عهده ولایت‌فقیه گذاشتند و برای اینکه رهبری به ثمر بنشیند و انقلاب اسلامی به نقطه مطلوبش برسد بسیج را به وجود آوردند.


سادات کرمی علت اصلی عدم موفقیت ائمه اطهار در تشکیل حکومت اسلامی را نداشتن میل و دغدغه انقلاب در مردم و عامل اصلی را نداشتن نیروهای بسیجی فعال در زمان خودشان عنوان کرد.


وی از نیروهای بسیجی جهادی که در محروم‌ترین نقاط کشور اثربخش‌ترین کارها را انجام می‌دهند قدردانی کرد و گفت: در واقع این بزرگواران با بی‌نام و نشانی یک نمونه از سبک زندگی بسیجی را به نمایش گذاشتند.


وی هدف از برگزاری این مراسم را معرفی پایگاه و فرمانده برتر، مرور فرمایشات امام(ه) و رهبری، یادآوری فعالیت‌ها و قدردانی از بسیجیان بیان کرد.


مسئول بسیج دانشجویی استان مازندران گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری سپاه و حوزه علمیه هم باید بسیجی باشند که اگر اینطور نباشد انقلاب ما پیش نخواهد رفت.


سادات کرمی با بیان اینکه بسیج دانشجویی برآیند آینده نگری و دوراندیشی امام خمینی (ره) بوده و با گذشت سه دهه از حضورش در فضای عمومی دانشگاه‌ها، امروز به یکی از تشکل‌های مؤثر دانشجویی تبدیل شده با اهدی لوح سپاس از حسین منصوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و حجت‌الاسلام ابراهیمیان رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد قائم‌شهر برای حمایت‌هایشان در زمینه اجرای برنامه‌ها و مأموریت‌های بسیج دانشجویی در این واحد دانشگاهی قدردانی کرد.