سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر: افزایش دانش طراحی و تولید منسوجات با الگوی پوشش اسلامی ضروری است/ تشریح اهداف تفاهم‌نامه چهارجانبه عفاف و حجاب چاپ


alt


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با بیان اینکه دانش و علم راه درست را برای ما ترسیم می‌کند بر ضرورت افزایش دانش طراحی و تولید منسوجات با الگوی پوشش اسلامی برای پیشرفت و پاسداری از دستاوردهای نظام تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، پیمان ولیپور در جلسه عفاف، حجاب و پوشش اسلامی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برگزار شد با یادآوری شهادت دانشمند هسته‌ای کشور محسن فخری‌زاده گفت: ترور ناجوانمردانه فرزندان برومند ایران اسلامی مانند دانشمندان هسته‌ای، عمق کینه و دشمنی و در عین حال ناامیدی  دشمنان انقلاب اسلامی در ممانعت و جلوگیری از پیشرفت‌های درخشان و توقف‌ناپذیر و غیر قابل انکار نظام اسلامی در ابعاد گوناگون علم و فناوری را نشان می‌دهد.

وی با تسلیت ایام فاطمیه و یادآوری تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار جهانی در قبال ملت ایران افزود: تحریم نوع دیگری از ترور است  و از آنجایی که دست دشمنان به جایی نمی‌رسد با این اعمال خصمانه به‌دنبال ضعیف کردن نظام هستند؛ چراکه جمهوری اسلامی ایران قطب مؤثری در دنیاست و آوازه ایران عزیز در عرصه‌های مختلف دینی، فرهنگی، علمی و ... با گذشت ۴۱ سال بعد از انقلاب اسلامی در همه جا طنین‌انداز است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با تسلیت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی مطرح کرد: اگر می‌بینید آمریکا در خاورمیانه به هر طریقی نام ایران را می‌آورد و دائما درحال کارشکنی برای نظام است به‌دلیل اثرگذاری نخبگان و دانشگاهیان در عرصه‌های علمی، فرهنگی و... بوده که موجب برانگیخته شدن حساسیت آنان شده است.

این مسئول دانشگاهی با گرامیداشت دهه بصیرت و با بیان اینکه دانش و علم راه درست را برای ما ترسیم می‌کنند، افزود: برای پاسداری از دستاوردهای نظام و تلاش برای پیشرفت روزافزون نظام باید معرفت و آگاهی ما به دانش روز افزایش یابد.

ولی‌پور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر  از سال ۱۳۶۲ با پنج رشته تحصیلی تأسیس و  تاکنون به فعالیت آموزشی – پژوهشی و فرهنگی ، ۸۲هزار فارغ التحصیل و بیش از ۳۰۰عضو هیئت علمی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و  اکنون هم‌تراز دانشگاه‌های دولتی در سراسر کشور است.

وی بخش اعظمی از پیشرفت‌های علمی و فرهنگی کشور را مرهون فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهاد انقلابی دانست و گفت: این دانشگاه از مردم است و برای مردم کار می‌کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر تفاهم‌نامه چهارجانبه(عفاف و حجاب و پوشش اسلامی) که میان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران مازندران، واحد طراحی مد و لباس دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر و نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران منعقد شده را یادآور شد و گفت: تلاش  می‌کنیم در قالب این تفاهم‌نامه آوازه ایران اسلامی در حوزه پوشش اسلامی نیز سر زبان‌ها باشد.

ولیپور خواستار انتشار فراخوان طراحی لباس اسلامی در ذیل این تفاهم‌نامه شد و ادامه داد: برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب و دریافت کد شیما برای طرح‌های ایرانی اسلامی خروجی این فراخوان است.

وی با توجه به فعالیت طراحان مد و لباس دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر در حوزه پوشش ایرانی اسلامی خاطرنشان کرد:  باید با انتشار فراخوان‌های برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات فرهنگی هنری، زمینه جذب افکار خاکستری را فراهم کنیم تا در کنار طراحان مد و لباس دانشگاه سایر علاقه‌مندان به این حوزه پای کار بیایند.

تشریح اهداف اقتصادی، علمی و فرهنگی تفاهم‌نامه چهارجانبه عفاف و حجاب

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر تقویت و توسعه تحقیق و پژوهش و تحکیم اهمیت علم و فناوری اطلاعات، ارتقای سطح علمی با شناسایی و حمایت از استعدادها و شکوفایی نوآوری‌ها، بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان، تلاش در راستای ایجاد مدیریت یکپارچه در راستای توسعه پایدار ایجاد ساختار مدیریت دانش در استان، ایجاد زنجیره علم و فناوری، مهارت، تولید محصول و تجاری‌سازی فعالیت‌های دانش‌بنیان از اهداف علمی این تفاهم نامه عنوان کرد.

ولیپور تدوین طرح‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، ارتقای سطح اقتصادی و دستیابی به استقلال اقتصادی خوشه‌های تولیدی، شناسایی ظرفیت‌‌های منطقه‌ای و استفاده بهینه از آنها برای رشد و شکوفایی اقتصادی، ایجاد زمینه افزایش تولید داخلی نهاده‌ها و کالاهای اساسی و اولویت دادن به تولید محصولات و خدمات راهبردی فرهنگی، افزایش سهم سرمایه انسانی از طریق ارتقای آموزش، مهارت، خلاقیت، کارآفرینی و تجربه را از اهداف اقتصادی این تفاهم‌نامه برشمرد.

تعمیق و گسترش معرفت و بصیرت دینی و فضایل اخلاقی، تقویت هویت اسلامی ایرانی و افزایش آگاهی‌های عمومی درباره فرهنگ، تمدن و هنر اسلامی ایرانی با تأکید بر آداب‌ و رسوم، مواجهه فعال و هوشمند با جریان تهاجم فرهنگی، ایجاد زمینه‌های رشد کمی و کیفی آثار و خدمات فرهنگی و بستر مشارکت مردمی در عرصه فرهنگی، تدوین استراتژی فرهنگی و ارائه الگوهای مناسب بر مبنای ارزش‌ها و اصول فرهنگ اسلامی و ایرانی نیز از اهداف فرهنگی این تفاهم‌نامه است.

به گزارش آنا، تفاهم‌نامه چهارجانبه(عفاف، حجاب و پوشش اسلامی) میان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران مازندران، واحد طراحی مد و لباس دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر و نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران برای بررسی اوضاع نابسامان بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه امروز و اینکه چرا حلقه وصلی میان دستگاه فرهنگ و هنر، حوزه  و دانشگاه برای رفع کم و کاستی‌های حوزه پوشش اسلامی ایرانی برقرار نمی‌شود، به امضا رسیده است.