ولی‌پور در گفتگو با آنا اعلام کرد؛ جذب بیشترین دانشجو در رشته‌های غیرپزشکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر چاپ

alt


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر گفت: این واحد دانشگاهی بیشترین دانشجو را در رشته‌های غیرپزشکی در نیمسال نخست ۱۴۰۰-۱۳۹۹ جذب کرد.

پیمان ولی‌پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در قائم‌شهر درباره جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر در ترم نخست سال تحصیلی جدید اظهار کرد: این واحد دانشگاهی با بیش از ۲۲۰ رشته غیرپزشکی در مقاطع کاردانی تا دکتری تخصصی در زیرگروه‌های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، منابع طبیعی، هنر و معماری مانند گذشته بیشترین دانشجو را بین دانشگاه‌های استان مازندران در نیمسال نخست ۱۴۰۰-۱۳۹۹ جذب کرد.

وی در پاسخ به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر از لحاظ رتبه‌های بین‌المللی در چه جایگاهی قرار گرفته است، عنوان کرد: از جمع ۱۵۷ دانشگاه و مؤسسه ایرانی، ۲۹ واحد دانشگاه آزاد اسلامی طبق رتبه‌بندی از سوی پایگاه رسمی و معتبر سایمگو رده‌بندی جهانی، این واحد دانشگاهی با رتبه ۷۵۸ در جایگاه سوم دانشگاه آزاد اسلامی کشور و رتبه ۵۲ از کل دانشگاه‌های کشور جای گرفته است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر به آنا گفت: بین استادان هیئت علمی استان مازندران اعم از دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی استادان این واحد دانشگاهی رتبه هشت را بعد از دانشگاه مازندران و دانشگاه نوشیروانی بابل کسب کردند و بین ۱۰۰ استاد برتر دانشگاه آزاد اسلامی کشور پنج استاد قائم‌شهری در نظام رتبه‌بندی ارجادهی اسکولار گوگل جای گرفتند.

ولی‌پور خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با بیش از یک هزار و ۶۰۰ مقاله ISI و علمی پژوهشی وزارتین دارای نمایه ISC دارد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر عنوان کرد که به‌تازگی علی شکوهی‌راد عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی و علی ابراهیم‌نژاد عضو هیئت علمی گروه ریاضیات و آمار در فهرست دو درصد دانشمندان و نخبگان برتر جهان قرار گرفتند و برای این دانشگاه افتخارآفرین شدند.

به گزارش آنا; دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با بیش از ۹۰ آزمایشگاه پیشرفته و آموزشی ۱۳ هکتار مزرعه و مجتمع کشت و صنعت با زیرساخت‌های پرورش مرغ گوشتی، استخر گرمابی، استخر سردآبی، تولید ماده ضدعفونی دست و ماسک ویژه جلوگیری از شیوع کرونا و نخستین پارک علمی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر ریاست جمهوری بالغ‌بر ۳۰ واحد فناور همچنان پیش‌رو است.