در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر صورت گرفت؛ بررسی سکولاریسم فرهنگی برای زدودن فرهنگ‌ و تمدن اسلامی به‌صورت وبینار چاپ

alt

وبینار پدیده شوم سکولاریسم اخلاقی دست‌مایه استکبار فرهنگی برای زدون فرهنگ و تمدن اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، به همت دفتر هم‌اندیشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با همکاری معاونت فرهنگی و بسیج اساتید ویژه استادان و دانشجویان به مناسبت ۱۳ آبان وبینار "پدیده شوم سکولاریسم اخلاقی دست‌مایه استکبار فرهنگی برای‌ زدون فرهنگ و تمدن اسلامی" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برگزار شد.

عبدالهادی رضائی تالارپشتی مدرس دانشگاه در این وبینار با بررسی تاریخچه استعمار در ایران گفت: ملت ایران با الهام از تاریخ ۳ هزار ساله ایران و فرهنگ اسلامی و منویات امام راحل -که ماایستاده ایم- در برابر استعمار کهنه و استعمار نو ایستادگی کردند و شهدایی را هم تقدیم این مقاومت و این راه کردند.

وی ادامه داد: جنبش دانشجویی با تأسی از  مقاومت شهدا؛ در برابر تحولاتی مانند سفر استعماری نیکسون در ۱۶ آذر سال ۳۲ و تبعید امام راحل در راستای مخالفت با کاپیتولاسیون وتسخیر لانه جاسوسی مبارز با استکبار به جهان نمایاندند.

رضائی تالارپشتی به پدیده شوم سکولاریسم اخلاقی که محصول استعمار فرهنگی است پرداخت و گفت: استعمار کهنه یعنی انگلیس در عصر قاجار و پهلوی نخست در راستای سیاست سلطه‌طلبی خود بر اقتصاد ایران؛ مبارزه با اخلاق وحیانی که از مظاهر فرهنگ اسلامی است را به‌واسطه قلم منورالفکران سکولار و شمشیر رضاخان دنبال کرد؛ به‌طوری که کشف حجاب محصول شمشیر رضاخان و قلم روشنفکران غرب‌گرای سکولار است تا صلابت فرهنگ اسلامی شیعی شکسته شود.

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر نقش نظریه سکولاریسم اخلاقی و القای آن به آحاد ملت ایران و سایر مسلمانان از سوی استعمار کهنه و نو در زدودن فرهنگ وتمدن اسلامی را یادآور شد و  گفت: ملت شریف ایران اسلامی به‌ویژه فرهیختگان از استادان و دانشجویان به پدیده ناگوار سکولاریسم اخلاقی توجه عمیق داشته باشند و جامعه را نسبت به پیامدهای ناگوار آن آگاه کنند.

این استاد دانشگاه گفت: سکولاریسم اخلاقی فرهنگ و تمدن اسلامی را نشانه گرفته تا آموزه‌های  دینی حاکم برملت ایران به‌ویژه جوانان را سست کند و بدین‌وسیله استعمار نو یعنی  آمریکای جهانخوار به اهداف استعماری‌اش چون چپاول منابع مسلمان در کشورهای اسلامی ادامه دهد.

اخلاق‌ وحیانی عامل مهم اعتلای فرهنگ و تمدن اسلامی

دبیر هم‌اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر؛ نقش اخلاق وحیانی در اعتلای فرهنگ و تمدن اسلامی و نقش سکولاریسم اخلاقی در انحطاط فرهنگ و تمدن اسلامی را بسیار برجسته دانست و گفت: همان‌طور که اخلاق وحیانی عاملی مهم در اعتلای فرهنگ تمدن اسلامی است، سکولاریسم اخلاقی برآمده از فرهنگ استکباری و استعماری نیز عاملی مهم در انحطاط فرهنگ و تمدن اسلامی خواهدبود.

رضایی افزود: سکولاریسم اخلاقی پیآمدهایی مانند سلب مسئولیت یا جواز تساهل و تسامح در عمل و نظر را برای جامعه به دنبال خواهد داشت که این سلب مسئولیت موجب ازبین رفتن نظارت اجتماعی یعنی امر به معروف ونهی از منکر خواهدبود و به‌واسطه تعطیلی امربه معروف ونهی از منکر ؛زمین فاسد می‌شود و با وجود عوامل فساد درجامعه؛ به تمدن اسلامی نخواهیم رسید.