آیت‌الله معلمی: استکبار جهانی سیلی سختی از اسلام خورده است/ نشریه «شارلی ابدو» غیرت مسلمانان را به جوش آورد چاپ


alt


امام جمعه قائم‌شهر با بیان اینکه استکبار جهانی سیلی محکمی از اسلام و اهل مقاومت دریافت کرده است، گفت: نشریه «شارلی ابدو» با حرکت زشت خود غیرت مسلمانان را به جوش آورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، تجمع اعتراض‌آمیز دانشگاهیان و حوزویان در اعتراض به هتک حرمت نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» به ساحت پیامبر اکرم صلی‌الله و علیه و آله و سلم برگزار شد.

امام جمعه قائم‌شهر در این مراسم با تعریفی از غیرت گفت: یکی از ویژگی‌های مؤمن و اخلاق حمیده برای هر فرد مسلمان داشتن غیرت است که خداوند آن را در نهاد انسان قرار داده است.

آیت‌الله علی معلمی با بیان اینکه استکبار جهانی سیلی محکمی از اسلام و اهل مقاومت دریافت کرده است، اظهار کرد: تعرض به جان، آبرو، مال و ناموس انسان غیرت مؤمن را به جوش می‌آورد و بالاتر از آن اگر مقدسات انسان در معرض هتک حرمت قرار گیرد غیرت به حد اعلا می‌رسد.

مقام معظم رهبری همواره افشاگر ماهیت استکبار بودند

وی با بیان اینکه دشمن ماهیت خود را برای دنیا با دشمنی به اسلام و قرآن نشان می‌دهد، موضع‌گیری مقام معظم رهبری را در میان موضع‌گیری‌های علمی و روحانیت بسیار روشنگرانه و افشاگر ماهیت استکبار عنوان کرد.

امام جمعه قائم‌شهر، توهین نسبت به هیچ شخصیتی را آزادی بیان ندانست و ادامه داد: بی‌شرمانه است که برای بیان اندیشه‌ها و تئوری‌ها توهین به شخصیت را آزادی بیان بدانیم که در هیچ جامعه‌ای مورد قبول نیست.

معلمی بیان کرد: اینگونه رفتارها ماهیت پلید استکبار را در جهان به نمایش گذاشت و دشمنان بدانند تا ظهور حضرت مهدی (عج) ما به موازین قرآن و آموزه‌های مکتب وحی پایبند هستیم.

حرکت زشت نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» بدون پاسخ نخواهد ماند

یک استاد حوزه و دانشگاه نیز با محکوم کردن اهانت به ساحت رسول اکرم صلی‌الله و علیه و آله و سلم برگزاری این مراسم از سوی حوزه و دانشگاه را تحسین کرد و متذکر شد: نگاه انقلابیون و غرب آسیا نابودی آمریکاست که در رأس هرم استکبار قرار دارد.

حجت‌الاسلام رجب حیدری یادآور شد: حرکت زشت نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» قطعاً بدون پاسخ نخواهد ماند و ما مسلمان و فرزندان پیامبر اکرم صلی‌الله و علیه و آله و سلم به وظیفه خود عمل خواهیم کرد که مسئله فلسطین، اشغال و آزادی فلسطین نباید تحت‌الشعاع قرار گیرد.

وی در ادامه توضیح داد: اگر استکبار و رأس آن آمریکایی‌ها خیال می‌کنند از این اهانت به مقدسات می‌توانند جریان فلسطین و مقاومت را مخدوش کنند کور خوانده‌اند.

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین خطاب به مسئولان کشور گفت: در محاسبات سیاسی و مسائل دیپلماسی چیزی جز حرکت انقلابی، قدرت، مقاومت و ایستادگی از شما انتظار نداریم.