ولی‌پور در گفت‌‎وگو با آنا: ۱۳ هزار و ۷۰۰ اصله نهال صنوبر و مرکبات در واحد قائم‌شهر غرس می‌شود/ افزایش تولید مرغ به ۶ هزار قطعه چاپ


alt

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر از کاشت ۱۳هزار اصله نهال صنوبر و ۷۰۰ نهال مرکبات در مزارع تحقیقاتی این واحد دانشگاهی خبر داد.

پیمان ولی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در قائم‌شهر درباره تازه‌ترین برنامه‌ها و دستور کارهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر اظهار کرد: کاشت ۵ هزار اصله نهال صنوبر برای زراعت چوب به‌عنوان پروژه استانی در این واحد دانشگاهی آغاز شده و قرار است تا ۱۵ اسفند روز درختکاری بیش از ۷۰۰ نهال مرکبات و در مجموع ۱۳ هزار اصله نهال صنوبر سریع‌الرشد را در مزارع تحقیقاتی دانشگاه زیر کشت ببریم.

تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری

وی فعالیت‌ها و برنامه‌های مجتمع کشت و صنعت شهید بلباسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر را یادآور شد و عنوان کرد: احیا، توسعه و بهره‌برداری از مرغداری، استخرهای گرم‌آبی و سردآبی، توسعه مراکز آموزشی، احیای گلخانه، باغ مرکبات از برنامه‌های این مجتمع بوده و با توجه به بازدید استادان شیلات و بزرگ‌ترین شرکت‌های ماهیان خاویاری از استخرهای دانشگاه، استخر سردآبی را تبدیل به پرورش ماهیان خاوریاری کردیم و درصدد تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری به‌عنوان گونه‌های گوشتی و تولید برای عرضه ماهیان زنده هستیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر اضافه کرد:  درصدد هستیم در مجتمع کشت و صنعت شهید بلباسی با بازسازی تأسیسات و افزایش مساحت برای بهره‌وری بیشتر پرورش و تولید مرغ را از ۴ هزار قطعه به ۶ هزار قطعه برسانیم.

ولی‌پور عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر ۳۸ رشته دکتری، ۸۱ رشته کارشناسی ارشد و ۴۵ رشته کارشناسی و کاردانی دارد و دانشجویان غیرپزشکی این واحد دانشگاهی  در چهار مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل هستند. یکی از افتخارات در حوزه استادان این دانشگاه انتخاب علی ابراهیم‌نژاد عضو هیئت علمی این واحد دانشگاهی به‌عنوان پژوهشگر برتر سال ۹۹ دانشگاه‌های استان مازندران در گروه علوم پایه بود.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر در سال جاری توانست در نظام سایماگو رتبه سوم کشور و رتبه نخست را در استان مازندران کسب کند و علی شکوهی‌راد عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی و علی ابراهیم‌نژاد عضو هیئت علمی گروه ریاضیات و آمار هم بر اساس گزارشی که توسط متخصصان دانشگاه استنفورد آمریکا در شانزدهم اکتبر ۲۰۲۰ در مجله PLOS منتشر شده در لیست دو درصد دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفتند.

استقرار ۲۵ هسته فناور در مرکز رشد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر به آنا گفت: مرکز رشد این واحد دانشگاهی که از سال ۹۸ با پارک علم و فناوری استان مازندران تفاهم‌نامه امضا کرده است، تاکنون بیش از ۲۵ هسته فناور را در رشته‌های مختلف در دل خود جای داده و در حال رایزنی با هسته‌های جدید برای بستن قرارداد و عضویت هستیم.

ولی‌پور خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که با حسین کرمانیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران برگزار شد با توجه به اثرگذاری و اهمیت بالایی که این مرکز در استان دارد، تصمیم بر این شد تا برای باروی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر اقدام کنند.

وی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های این شهر قلمداد می‌شود و به‌عنوان نهاد علمی با بیشترین فارغ‌التحصیل، کتابخانه علمی و بیشترین هیئت علمی در استان مازندران، امروز نگاه دانشجویان، استادان و محققان و سیاست‌گذاران استان به سمت این دانشگاه است و باید از این فرصت به‌خوبی استفاده شود.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/