ولیپور خبر داد؛ اختصاص ۵ هزار اصله نهال به دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر در «طرح زراعت چوب» چاپ

alt


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر گفت: تعداد ۵ هزار اصله نهال در طرح زراعت چوب شهرستان قائم‌شهر به این واحد دانشگاهی اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، پیمان ولی‌پور در مراسم افتتاحیه طرح زراعت چوب که به مناسبت دهه مبارک فجر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر صورت گرفت، گفت: این واحد دانشگاهی دارای پنج دانشکده در سه سایت و ۳۲ هکتار زمین قرار دارد که در این طرح به اندازه  ۱۳ هکتار و تعداد  ۵ هزار اصله نهال اختصاص یافت.

وی از برداشت درخت صنوبر مرحله قبلی طرح زراعت چوب خبر داد و گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر نهال‌های صنوبر پنج ساله داریم که تا دو سال آینده قابل برداشت و بهره‌برداری هستند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر تمام این فعالیت‌ها را برای تأمین اکسیژن، سلامت محیط‌ زیست، بالارفتن ارزش آموزش و پژوهش دانست و گفت: نهالی که کاشته می‌شود، آغاز یک مسئولیت است تا به ثمررسیدن آن و برای استمرار این کار تلاش می‌کنیم.

این مسئول گفت: فرهنگ‌سازی کاشت درخت در کنار جاده‌ها، پادگان‌ها و بازسازی جنگل‌ها باید ادامه داشته باشد.

ولی‌پور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر دارای دانشکده تخصصی کشاورزی با رشته‌های زراعت، گیاه‌پزشکی، محیط زیست، شیلات، جنگل‌داری و آبخیزداری  است که تمام اعضای هیئت علمی این گروه‌ها در بارآوری محصولات و بالارفتن ارزش علمی آنها کمک می‌کنند.

زراعت چوب کاری فرهنگی و علمی است

سجاد رحیمی بخشدار مرکزی شهرستان قائم‌شهر هم در راستای طرح میراث ماندگار و زراعت چوب از پیگیری و توجه استاندار مازندران و اقدامات انجام شده در این شهرستان قدردانی کرد.

وی پیشگام شدن دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر در زراعت چوب را کاری فرهنگی و علمی دانست و گفت: تمام ظرفیت‌های دولتی و غیر‌دولتی باید از فضاهای موجود با توجه به آب‌و‌هوا، زمین‌های حاصلخیزی منطقه به این امر اختصاص دهند تا ما شاهد رشد هرچه بیشتر فضای سبز در استان باشیم.

به گزارش آنا، مراسم افتتاح طرح زراعت چوب شهرستان قائم‌شهر با حضور سیاوش میرشفیعی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، عزیزالله شهیدی‌فر مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران، سیدرحیم بخشی مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری مازندران، یحیی  یوسف‌پور فرماندار قائم‌شهر، مجید جعفری رئیس جهاد کشاورزی، رضا علی‌رحیمی رئیس اداره منابع طبیعی قائم‌شهر و تعدادی از کارکنان این ادارات در سایت مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برگزار شد.