در طرح زراعت چوب صورت گرفت؛ برداشت ۶۰ تن چوب صنوبر در دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر چاپ

alt


رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر از برداشت ۶۰ تن چوب صنوبر در طرح زراعت چوب شهرستان قائم‌شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، فضل شیردل در مراسم افتتاح طرح زراعت چوب شهرستان قائم‌شهر که به مناسبت  دهه مبارک فجر در محل دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت، تأمین چوب و تولید کاغذ را یکی از چالش‌های مهم برای کشور دانست و گفت: تولید چوب باید در شرایط خارج از فضای جنگل‌ها باشد.

وی پیشگامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر در این طرح را بسیار باارزش دانست و گفت: با همکاری استانداری مازندران و فرمانداری قائم‌شهر و سازمان جهاد کشاورزی نهال‌های باکیفیت برای این واحد دانشگاهی فراهم شد.

رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد قائم‌شهر از برداشت ۶۰ تن چوب درخت صنوبر از کشت مرحله قبل طرح زراعت چوب در این دانشگاه خبر داد و گفت: با فراهم‌کردن فضای جدید می‌توانیم در پنج سال آینده به مرحله بهره‌برداری بعدی برسیم و با فروش این درختان درآمدهای غیرشهریه‌ای را برای دانشگاه فراهم کنیم.

به گزارش آنا، مراسم افتتاح طرح زراعت چوب شهرستان قائم‌شهر با حضور سیاوش میرشفیعی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، پیمان ولی‌پور سرپرست واحد قائم‌شهر، عزیزالله شهیدی‌فر مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران، سیدرحیم بخشی مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری مازندران، یحیی  یوسف‌پور فرماندار قائم‌شهر، سجاد رحیمی بخشدار مرکزی قائم‌شهر، مجید جعفری رئیس جهاد کشاورزی، رضا علی‌رحیمی رئیس اداره منابع طبیعی قائم‌شهر و تعدادی از کارکنان این ادارات در سایت مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برگزار شد.