فرماندار قائم‌شهر مطرح کرد؛ پیشگامی دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر در طرح زراعت چوب چاپ

alt


فرماندار قائم‌شهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر نخستین دانشگاه پیشگام در طرح زراعت چوب استان مازندران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، یحیی پوسف‌پور در مراسم افتتاح طرح زراعت چوب شهرستان قائم‌شهر که به مناسبت  دهه مبارک فجر در محل دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر به‌عنوان نخستین دانشگاه در استان مازندران در امر طرح زراعت چوپ پیشگام شد.

وی از تلاش و پیگیری‌های ستاد استانی، کارگروه‌های شهرستان برای طرح زارعت چوب و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر که از این طرح استقبال کرد، قدردانی کرد.

اجرای طرح زراعت چوب در ۳۱۹ هکتار زمین قائم‌شهر

فرماندار قائم‌شهر بیان کرد: در این طرح  مجموع ۳۱۹ هکتار زمین  برای این شهرستان در نظر گرفته شد و تاکنون توانسته‌‌ایم ۱۳۵ هکتار را شناسایی کنیم و این روند تا زمانی که سطح کشت زراعت چوب را افزایش دهیم، ادامه دارد.

این مسئول با تأکید بر طرح میراث ماندگار گفت: امسال این طرح در سه مرحله در شهرستان قائم‌شهر اجرا می‌شود و ۳۰۰ اصله نهال در مرحله نخست، ۱۱ هزار اصله نهال در مرحله دوم و ۱۴  هزار اصله نهال در مرحله سوم کاشته می‌شود.

پوسف‌پور خاطر‌نشان کرد: یکی از اساسی‌ترین وظایف امروز ما حفظ منابع‌طبیعی و محیط‌زیست و جلوگیری از تخریب منابع خدادادی است و  باید طوری عمل کنیم که حفاظت از عرصه‌های ملی به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران نیز در حاشیه این مراسم از اینکه این طرح در یکی از مراکز دانشگاهی انجام شد، ابراز خرسندی کرد و گفت: تا پایان بهمن هر هفته تمام پروژه‌ها در سطح ۲ هزار  هکتار از رامسر تا گلوگاه زراعت چوب در پادگان‌های نظامی و انتظامی، اراضی منابع طبیعی و مناطقی که قابل کشت نهاده هستند، ادامه دارد.

عزیزالله شهیدی در مورد نگهداری نهال‌های کشت شده گفت: در مجموعه‌ای که این نهال‌ها کاشته می‌شود با توجه به طرح و برنامه‌ای که برای آینده آن ترسیم کرده‌اند،  مالکیت درختان بر عهده آن‌هاست که موظف هستند برای حفظ و حراست آنها تلاش کنند؛ از طرفی نهال‌های کاشته شده در سطح استان پیگیری، رصد و نظارت می‌شوند.

به گزارش آنا، مراسم افتتاح طرح زراعت چوب شهرستان قائم‌شهر با حضور سیاوش میرشفیعی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، پیمان ولی‌پور سرپرست واحد قائم‌شهر، سیدرحیم بخشی مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری مازندران، سجاد رحیمی بخشدار مرکزی قائم‌شهر، مجید جعفری رئیس جهاد کشاورزی، رضا علی‌رحیمی رئیس اداره منابع طبیعی قائم‌شهر و تعدادی از کارکنان این ادارات در سایت مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برگزار شد.